Ponad Podziałami Razem Zadbajmy o Rozwój Regionu

Dzisiejsza konferencja dotycząca przebiegu kolei z Katowic do Lotniska Pyrzowice przez Tarnowskie Góry dotyczyła aspektów prawnych, ekonomicznych jak i z zakresu ochrony środowiska. Było to przełomowe wydarzenie, ponieważ wreszcie media otrzymały kompendium wiedzy na temat nieprawidłowości. Więcej informacji można uzyskać na portalu www.tg.net.pl, www.bobrowniki.tv, oraz na specjalnej stworzonej stronie www.przebiegkolei.pl. Można się dowiedzieć odnośnie historii oraz bierności samorządów. Gdyby zaangażowanie w/w temacie było jednomyślne i zaangażowane, to obecnie już moglibyśmy obserwować rewitalizację naszej kolei oraz rozwój regionu. Niestety trzeba z przykrością stwierdzić, że samorządowcy w tym temacie poważnie zawalili. Nie będę już dyskutować, tylko trzeba konkretnie podziałać, aby wykorzystać środki UE w obecnym nowym finansowaniu.

Dziękuję wszystkim prelegentom, mediom publicznym jak osobom wspierającym. Dziękuję kolejarzom pracującym jak i emerytom. Naprawdę wiele można się od nich nauczyć.

Zapraszam wszystkich do współpracy. Dzisiejsze stanowiska i konkretne działania będę wszędzie przedkładać jako „Ambasador przebiegu Kolei z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry” i walczyć o rozwój regionu oraz przestrzeganie prawa.