Ciąg dalszy sprawy kolei do Pyrzowic

Wielokrotnie zwracałam uwagę na specyfikę terenu, gdzie inwestor i projektant chce nam zafundować Kolei z Katowic do lotniska w Pyrzowicach przez Piekary Śląskie. Na poniższym filmie można zauważyć, że niestety mam rację, aby wybrać wariant przez Tarnowskie Góry. Na terenie przez Piekary Śl. (na NAMIARKACH) zawsze zalewa. Ile razy mówiliśmy o podtopieniach i terenach bagiennych na tej trasie. Przykre jest to, że nikt z decydentów i projektantów nie rozumie, że historycznie oraz geologicznie tamtędy ta trasa nie może przebiegać
.
Z podwójną energią będę walczyła i przekonywała wszystkich do obalenia tego absurdalnego pomysłu. Po raz kolejny przypominam- Kolej musi iść już wytyczonym historycznie szlakiem przez Tarnowskie Góry. Niech wreszcie rozsądek i ekonomia decyduje o rozwoju regionu, a nie upór wąskiej grupy i poronione pomysły, za co my w efekcie zapłacimy.

Dobry jest komentarz do filmu :

„Na tym odcinku można puścić wodolot. ;-)
Do niektórych nie trafiają żadne argumenty.”

A może do tego wszystkiego wybudować, tak jak już wcześniej pisałam na blogu przeprawę promową, albo wybudować Schwebebahn Piekarską.
Szanowni państwo, tak poważnie w tym wszystkim trzeba zachować jakiś rozsądek.

Tu bym dodała najważniejszy argument - przestrzeganie obowiązującego prawa z dziedziny ochrony środowiska, gdzie człowiek jest jego integralną częścią. Nie można w procedowaniu najważniejszej inwestycji dla Województwa Śląskiego, nie brać pod uwagę naturalnych uwarunkowań, jak i zdobytych doświadczeń z tego zakresu poprzednich pokoleń. Przypominam, to jest filar naszego rowoju regionalnego!

Powtarzam moją ideę: HISTORIA + WSPÓŁCZESNOŚĆ= SUKCES. To jest cały czas aktualne!

http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2013/czerwiec/podtopienia-na-namiarkach