PiS górą czyli przyznanie koncesji dla TV TRWAM i zwycięstwo w Elblągu

Ostatni tydzień należał do bardzo ekscytujących w polityce. Najpierw przyznanie koncesji na multipleksie dla TV TRWAM po ciężkim boju przez dwa lata (w który osobiście się zaangażowałam), a później zwycięstwo kandydata na Prezydenta w Elblągu mieście, gdzie PiS do tej pory miał trudności w osiągnięciu zwycięstwa. Widać, że coś zaczyna pękać. To jest dobry kierunek.
Niech w końcu dotrze do wszystkich rządzących na każdym szczeblu, że arogancja władzy, brak szacunku do wyborcy kończy się porażką – pójściem w odstawkę.


Jestem dumna, że prawie rok temu wspólnie PiS, NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, TV TRWAM, Radio Maryja organizowaliśmy „PRZEMARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW” w Tarnowskich Górach. Wsparli nas Senator RP Bolesław Piecha, Poseł RP Jadwiga Wiśniewska, Poseł RP Waldemar Andzelm. Po odprawionej mszy św. w intencji OJCZYZNY przeszliśmy z Kościoła p.w. Św. Św. Ap. Piotra i Pawła na Rynek, gdzie został odczytany protest do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o nieudzielenie koncesji dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie. Zobowiązałam się wtedy, że przygotuję uchwałę oraz uzasadnienie, które roześlę do Gmin Powiatu Tarnogórskiego. Tak też uczyniłam.
Dziękuje wszystkim Burmistrzom, Wójtom oraz Radnym, którzy jeszcze w zeszłym roku podjęli uchwały intencyjne w obronie wolnych mediów i na moją prośbę wysłali do Prezesa KRRIT. Cieszę się również, że Gmina Tarnowskie Góry przyjęła z prawie rocznym opóźnieniem tę intencyjną uchwałę. Lepiej późno niż wcale, bo by było wstyd.

No trudno takie żółwie tempo w działaniu naszej opcji rządzącej w TG to standard i hamulec rozwojowy.

Jedno jest pewne TV TRWAM dzięki determinacji i mobilizacji znacznej, większej części społeczeństwa wywalczyła słuszne miejsce na multipleksie.

To jest nasz wspólny sukces!

ZWYCIĘSTWO DEMOKRACJI.