VIII Przemarsz Różowej Wstążki w ramach V Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem

Jak co roku w okolicy października odbył się Przemarsz Różowej wstążki. Oczywiście wspólnie z Instytutem Onkologii zadbaliśmy, aby panie w wieku 50-69 w ramach programu ministerialnego miały możliwość przebadać się w mammobusie na rynku. Z Kolei dzięki życzliwości TCK mogłam zorganizować Miasteczko Zdrowia, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje związane z prewencja jak również badania profilaktyczne. Dla dzieciaków odwiedzających Miasteczko czekały z Kolei kolorowanki jak również nagrody za znajomość zdrowego stylu życia. Zachwycona byłam wiedzą maluchów, którzy dzięki właściwym wzorcom rodziców jak i nauczycieli nie mieli problemów z odganianiem quizu pro zdrowotnego. Miasteczko odwiedziło ok. 700 młodzieży i dorosłych oraz ok. 70-ro dzieciaków. Zabawa przy okazji akcji była rewelacyjna.

Muszę powiedzieć, że wszystkie firmy i osoby angażujące się w tego typu akcje naprawdę jako wolontariusze wykonują bardzo oczekiwane działania dla mieszkańców. Jestem zachwycona życzliwością jak również otwartością firm. Tu muszę podziękować Miastu Tarnowskie Góry i Burmistrzowi, Centrum Urody VENUS SPA, Pszczelarzom z Nakła Śl. , Vallamedowi, BI-MED-owi, Policealnemu Zespołowi Medycznemu z Bytomia, Szpitalowi Specjalistycznemu nr 2, jak również AVON kontra Rak Piersi, oraz wszystkim prywatnym osobom, które pomagają i wspierają moje akcje prozdrowotne, a obecnie jest ich wielu.

Jestem zadowolona, ponieważ obecnie naprawdę wiele samorządów jak i przedsiębiorców włącza się w nurt prewencyjny. Myślę, że wspólnie zrobimy coś wielkiego dla regionu, dla naszych mieszkańców. Zawsze takie działania napawają mnie optymizmem i nowymi pomysłami.

Razem możemy więcej :)