19.12.2013r. Sesja Budżetowa Sejmiku Śląskiego: koalicja rozpaczy

Sesja jak zwykle męcząca. Można podsumować to co się wydarzyło przed głosowaniem nad budżetem - KOALICJA ROZPACZY- PO, SLD, PSL.

Przykra rzeczywistość. Zacytuje mojego kolegę z ławy - Radnego Sejmiku Śląskiego Artura Warzochę:

Nowa koalicja w Sejmiku Województwa Śląskiego, czyli pierwsze poważne głosowanie (nad fatalnym budżetem województwa na 2014 r.). Od lewej głosują "za" radni SLD, PSL i PO.

Nowa koalicja w sejmiku województwa śląskiego, czyli pierwsze poważne głosowanie (nad fatalnym budżetem województwa na 2014 r.). Od lewej głosują "za" radni SLD, PSL i PO.

"Panie Marszałku! Nie chciałbym, żeby Pan musiał chodzić w spódnicy, wymalowany szminką!" - powiedział w sejmiku śląskim podczas debaty budżetowej szef klubu PiS, Czesław Sobierajski. Odniósł się w ten sposób krytycznie wobec zapisów promujących ideologię "gender" w projekcie budżetu. I jak tu nie lubić naszego Czesia? Śmiał się nawet Jerzy Gorzelik.

* * *

Jestem pełna obaw, co do przyszłości w zarządzaniu Województwem Śląskim. Przykre, zimne, wyrachowane przedświąteczne odwołanie polityczne wice Marszałka Aleksandry Gajewskiej z PO (jedyna kobieta w Zarządzie Województwa Śląskiego) i powołanie nowego Kazimierza Karolczaka z SLD. To co można było zaobserwować w mijającym roku, czyli powabne polityczne impulsy nowej koalicji stały się jawą, które jak sądzę będzie drogo kosztować PO.

Jak widać sprawdziło się, że w Polityce obecnie rządzących i wśród niektórych polityków nie ma nastroju oraz klimatu świątecznego.
Również zauważyłam to podczas wojewódzkiego spotkania opłatkowego bez opłatka- brak wartości oraz głębi Świąt Bożego Narodzenia, którego mimo wszystko życzę wszystkim.