Marszałek Województwa w Bytomiu na spotkaniu z Prezydentem i Radnymi

Efektem mojej interpelacji złożonej 10.03.2014r. na Sesji Sejmiku Śląskiego dotyczącej Muzeum Górnośląskiego było spotkanie na Komisji Kultury w Bytomiu Marszałka z Prezydentem Bytomia i Radnymi Miejskimi w dniu 20.03.2014r. Ja również zostałam zaproszona i brałam udział w tej debacie.

Marszałek głównie odpierał zarzuty radnych, że propozycja, by Bytom przejął Muzeum Górnośląskie, to kwestia oszczędności. Zdaniem Mirosława Sekuły, najlepsze rozwiązanie to połączenie dwóch placówek: Muzeum Śląskiego i Górnośląskiego, w jedną. - W tym przypadku zaoszczędzić dałoby się może na dwóch etatach - zauważył. Podkreślał, że swoją inicjatywą chciał wywołać dyskusję na temat krajobrazu muzealnego woj. śląskiego.

Dla mnie nic mylnego. To jest mydlenie oczu. To stanowisko niestety nie jest prawdą, ponieważ dniu 25.02.2014 r. (źródło BIP) Zarząd Województwa Śląskiego chciał zlikwidować Muzeum Górnośląskie uchwałą Zarządu, a później rękami PO, PSL, SLD na Sejmiku 10.03 Uchwałą Sejmiku. Tylko dzięki mojej przezorności i osób życzliwych udało się to powstrzymać i moja interpelacja złożona 10.03.2014r. na ręce Pana Marszałka rozpoczęła ostateczną batalię o Muzeum Górnośląskie.

Wracając do Spotkania- trwało 3 godziny, gdzie nie zapadły konkretne wnioski.

Spotkanie męczące, tak jak wszystkie, które mają służyć zamiataniu afer przez Rządzących Naszym Regionem.

Wniosek nasunął mi się jeden- walka o dziedzictwo narodowe, jak i o właściwe wydatkowanie środków publicznych.

Wkraczam do dalszej akcji walki o Dobro Narodowe jakim jest Muzeum Górnośląskie.

Nie odpuszczę afery związanej z likwidacją liderskiej placówki. Mam plan i o wszystkim będę informować na bieżąco.

Życzliwych proszę o pomoc.
Razem możemy więcej!!!