Wyjazdowe posiedzenie Sejmiku Śląskiego w Bielsku Białej

Wczesnym poniedziałkowym rankiem 7.04.2014r. udałam się do Katowic, ażeby autokarem spod Gmachu Sejmu Śląskiego przejechać do Ratusza w Bielsku Białej na obrady Sejmiku. Obrady były bardzo burzliwe. Osobiście zaangażowałam się w punkt dotyczący Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu jak i Strategię Transportu, nad którą pochylaliśmy się wspólnie z samorządowcami.

Co do Muzeum, to nie mogłam słuchać po raz kolejny bzdur głoszonych przez Marszałka Województwa, jak i przez Wydział Kultury. Odniosłam wrażenie, że bardzo im się pali grunt pod nogami! Należało by zadać pytanie: DLACZEGO?

Oczywiście włożyłam kij w mrowisko mówiąc i składając na ręce Pana Marszałka interpelacje dotyczącą wyjaśnienia tego bałaganu – niszczenia liderskiej wojewódzkiej placówki muzealnej.

Poniżej tekst

Dyskusja była gorąca. Wybijałam argumenty koalicjantów kontrargumentami.

Niestety złą uchwałę intencyjną co do połączenia tych dwóch placówek przegłosowano Radnymi Wojewódzkimi z PO, SLD, PSL, RAŚ. Nikt nie miał skrupułów. Przykre jest to, że ktoś sobie wymyśli, nie akceptując ogólnych standardów, niszcząc to co dobre.

Jedyny zysk z tej batalii jest taki, że udało się powstrzymać likwidację muzeum, a zrobiono połączenie dwóch placówek, tylko że ta przyłączana jest bezapelacyjnie liderska w stosunku do wiodącej.

Bitwę Marszałek wspólnie z Zarządem i koalicjantem wygrał. Natomiast wojna przed nami.

Bardzo ważnym przyjętym dokumentem na Sejmiku była Strategia Transportu, do której udało się wpisać drogi i połączenia kolejowe z naszego Subregionu Bytomskiego w skład którego wchodzi Powiat Tarnogórski. Jedynymi przeciwnikami w głosowaniu był RAŚ. Wszystkie pozostałe kluby przegłosowały za przyjęciem. Przy tej sytuacji zastanowiło mnie, co tak naprawdę ruch autonomii chce zdziałać na rzecz rozwoju Województwa Śląskiego. To takie zakłamywanie opinii publicznej, gdzie później będziemy wczytywali się w ich dbałość o Region, co nie jest prawdą.

Na zakończenie złożyłam interpelację dotyczącą wszystkich afer pod rządami obecnych koalicjantów w województwie. Jestem ciekawa jaką uzyskam odpowiedź od Pana Marszałka. Mam nadzieję że konkretną. Do domu przyjechałam zmordowana o godz. 22.00.