Rozkwitnij na wiosnę

W poświątecznym w Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, przy ul. W. Korfantego 34, w ramach mojej VI Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem odbyło się wydarzenie pt: Rozkwitnij na wiosnę,
Wykład inauguracyjny spotkania wygłosiła Iwona Mohl, zastępca Dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu : Kobieta ikoną kultury - ideał kobiecego piękna od prehistorii po czasy współczesne. Przedstawione zostały zmiany jakim podlegał ideał kobiecego piękna na przestrzeni wieków.

Po wykładzie na uczestniczki czekały różne miłe niespodzianki oraz bezpłatne porady medyczne na licznych stoiskach i badania m.in. badania ciśnienia, była też możliwość zważenia się , zasięgnięcia porady dietetyka , zapoznanie się z propozycjami zdrowej diety. W części dotyczącej urody panie mogły dowiedzieć się jak dobrać strój do typu sylwetki, jak umiejętnie dostosować makijaż do typu cery i jaką dietę zastosować, aby utrzymać swoją wagę i nie katować się kolejnymi odchudzającymi dietami.
Moje akcje mają na celu przeciwdziałaniu i zapobieganiu rozwojowi chorób cywilizacyjnych m.in. rakowi. Stawiam na łączenie zdrowia z dbałością o środowisko naturalne, wychodząc z założenia, że człowiek jest integralną częścią świata przyrody, a zdrowy człowiek to zdrowe i szczęśliwe społeczeństwo, zarówno w sferze obywatelskiej jak i ekonomicznej, stąd w programie zawarte są działania prozdrowotne i proekologiczne.
Współczesne kobiety muszą łączyć w sobie typ nowoczesnej kobiety potrafiącej zorganizować i połączyć perfekcję zawodową z obowiązkami domowymi i dbałością o własny wizerunek. Moje spotkania im to ułatwiają.
Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Bytom.