Niedziela obfitujaca w wydarzenia - kanonizacje

Od wczesnych godzin porannych oglądałam i wsłuchiwałam się w relację z Watykanu dotyczące Kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz Jana XIII. Cieszyłam się, że na moment można było w mediach wsłuchiwać się w naukę kościoła, która dotyczy wszystkich bez względu na światopogląd . Przykładem były przybyłe osobistości z różnych krajów jak i reprezentanci wszystkich religii świata. To było coś wspaniałego. Wszyscy zachwyciliśmy się tą chwilą. To było piękne.

W trakcie uroczystości udałam się do kościoła p.w. Św. Piotra i Pawła na Msze św. Katyńską.

Też wzruszająca uroczystość. Modliliśmy się za wszystkie ofiary pomordowanych w Katyniu, jak i ofiary sprzed 4 lat Tragedii Smoleńskiej. Towarzyszyła nam wszystkim zaduma i refleksja.

Po południu wspólnie z mężem udaliśmy się na „Wiosenny Koncert” do Stodoły przy Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach. Pierwsza część nawiązywała do wydarzeń porannych Kanonizacji dwóch Papieży, a z kolei druga część wypełniły standardy operetkowe w wykonaniu wspaniałych solistów operetkowych. Jak można było się spodziewać – niezwykłe doznania i radość chwili, która bardzo miło mnie nastroiła do działania w najbliższych dniach. Będą to pracowite cztery tygodnie, aż do 25.05.2014r., kiedy to Polacy zdecydują o nowych przedstawicielach w Europarlamencie.