Prezes Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach Kopalnia Wujek - 7.05.2014

Ta władza oszukuje ludzi. Chcę to powiedzieć z całą mocą!

- Jesteśmy w szczególnym miejscu, za nami Kopalnia Wujek, symbol pracy, ciężkiej pracy, właściwej dla Śląska – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed Kopalnią Wujek w Katowicach.
Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, Kopalnia Wujek jest symbolem walki, heroizmu, obrony wolności. To właśnie tutaj robotnicy podjęli walkę o wolność, walkę za którą zapłacili cenę najwyższą, cenę życia. Dziś władza występuje przeciwko obywatelom, zabierając im prawo do pracy. Praca jest przywilejem, ale i prawem obywateli.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że to ludzie Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk i Jerzy Buzek, doprowadzili do likwidacji wielu polskich kopalń. Cały czas też pojawiają się informacje o kolejnych przestojach i likwidacjach. Kraj który stał węglem, więcej węgla importuje niż eksportuje. – To jest coś, czego nie możemy zaakceptować – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Lider PiS, mówił również o koncepcji reindustrializacji kraju. - Trzeba skorzystać z możliwości jakie ma Śląsk, tu jest wielka tradycja pracy w przemyśle, ciężkiej pracy w przemyśle (…) jeżeli mamy zacząć reindustrializować Polskę, to ta reindustrializacja powinna się zacząć tutaj! – powiedział do zebranych przed kopalnią górników Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przestrzegł również, aby nie dać się zwieść pozornemu zainteresowaniu Platformy problemami Śląska. - Nie dajmy się zwieść. Miną wybory i ta władza zapomni o górnictwie, zapomni o węglu (…) ta władza oszukuje ludzi i chcę to powiedzieć z całą mocą! – powiedział na zakończenie Jarosław Kaczyński.