95 Lat Policji - Obchody Świeta Policji w Tarnowskich Górach

11 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim wspólnie z policjantami świętowaliśmy obchody Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Miło było cieszyć się wspólnie z tymi którzy ofiarnie służą, abyśmy czuli się bezpiecznie. Czasy się zmieniają, ale niebezpieczeństwa i zagrożenia są zawsze. Tylko Od ofiarnej pracy policjantów wiele zależy.

„ Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia ...„ Przy okazji święta zorganizowano wystawę historyczną dotycząca umundurowania, jak i pamiątek z odległych czasów organów bezpieczeństwa.

W związku z tym, że od kilkunastu lat nasza komenda Powiatowa Policji współpracuje w dziedzinie profilaktyki związanej z działalnością pro life jednostka otrzymała ode mnie certyfikat „AMBASADOR ZDROWIA”. Bardzo im dziękuję za życzliwość i współpracę to jest bezcenne działanie dla naszego społeczeństwa. Z okazji ich święta życzę, aby nasi policjanci zawsze spotykali się z właściwym wynagrodzeniem, życzliwością ludzką i uznaniem oraz aby ich patron Michał Archanioł dodawał odwagi w trudach dnia codziennego.


fot. Dominik Wójcik - tarnowskiegory.naszemiasto.pl