Pakiet onkologiczny - cicha eutanazja

Od 1.01.2015r. wszedł w życie PAKIET ONKOLOGICZNY, mocno lansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Widząc reklamy to można stwierdzić „REWELACJA”.
A jak jest naprawdę? Dla wszystkich Polaków to bardzo zły program. Niestety widzimy, że Ministerstwo nie radzi sobie z narastającymi problemami.

Nie ma strategii naprawczej. Wszystkie decyzje są podejmowane na zasadzie prób i błędów, za które chorzy pacjenci płacą długimi kolejkami do lekarzy specjalistów, a niejednokrotnie przypłacają życiem. Nie mogę się zgodzić z takimi realiami. Przykre dla mnie jest to, analizując wydatkowanie naszych pieniędzy publicznych, obserwuję ciekawą prawidłowość, że z roku na rok coraz bardziej szuka się oszczędności w dziale zdrowia począwszy od Warszawy, a skończywszy na naszym Regionie Śląskim. Co roku z rezerwy budżetowej nasze województwo dostaje mniejsze pieniądze w porównaniu z innymi regionami i nikogo nie obchodzi, że mamy wielkie problemy z dostaniem się do specjalisty i ilość chorób cywilizacyjnych rozwija się w niesamowitym tempie.
Również obecnie konstruowany budżet w Sejmiku Śląskim zakłada o 40 milinów złotych mniej na zdrowie niż w stosunku do zeszłorocznego. Nie rozumiem dlaczego na pytanie podczas obrad Komisji Budżetowej – czy jest możliwość o zrównoważone oszczędności w poszczególnych działach, nie odpowiedziano mi konkretnie.

Widząc we wszystkich mediach co się wyprawia na początku roku 2015 należy wyciągnąć jedyny konkretny wniosek, że ten przestój w poradniach z założenia miał chyba przynieść konkretny zysk- oszczędności za zamknięte poradnie, bo jak inaczej można wytłumaczyć ten skandaliczny chaos. Nie mogę zgodzić się z takim stanem rzeczy, gdzie na zdrowiu i życiu oszczędza się, lekceważąc najwyższą wartość jaką jest człowiek.


żródło „DO RZECZY”