Odsłonięcie pomnika Józefa Nowkuńskiego

Odsłonięcie pomnika w Tarnowskich Górach inż. Józefa Nowkuńskiego budowniczego magistrali ŚLĄSK- PORTY 1933.,Wydarzenie wielkie, które kilka lat temu zrodziło się i dzisiaj dożyliśmy finalizacji. Trzeba pamiętać o wielkich Polakach, którzy w dawnych czasach tworzyli historię i rozwijali region. Musimy również pamiętać, że wielką sztuką jest korzystać z historii, dobrze analizować rzeczywistość i patrzeć w przyszłość. Jednym z głównych kierunków rozwoju to jest strategia, którą obrałam od lat -

PRZESZŁOŚĆ + TERAŹNIEJSZOŚĆ + PRZYSZŁOŚĆ = ROZWÓJ

Życzę wszystkim, aby nie tylko odsłaniać pomniki, ale unowocześniać trasy kolejowe - bo to jest rozwój gospodarczy kraju - i tak jak do tej pory trzeba dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej uruchomić połączenie kolejowe Katowice z lotniskiem w Pyrzowicach przez Tarnowskie Góry, które wywalczyłam w zeszłej kadencji na Sejmiku Śląskim z ponad 100 organizacjami pozarządowymi i z Gminą Ożarowice oraz z Bobrownikami Będzińskimi.

Mam naprawdę serdecznie dość afer PO i PSL związanych z koleją prze 8 lat rządów. Dzielenie na spółki matki i córki, przepływ dużych pieniędzy i niezwracanie uwagi na pracowników - wysoko wykwalifikowanych, którzy chcą godnie żyć, pełniąc służbę dla Polski- to jest skandal nie do opisania. Nie można traktować podległych pracowników bez szacunku i z arogancją, bo to oni pełniąc odpowiedzialnie służbę w niedziele i święta muszą wszystkim problemom na trasie sprostać. Sama wiem coś o tym , bo zdarzało się nie rzadko, że mój ojciec maszynista nie był obecny na wigilii w święta i uroczystościach rodzinnych w domu. Przychodząc czasem do domu był blady i mało rozmowny. Dopiero po jakimś czasie opowiadał o trudnych zdarzeniach w pracy. Naprawdę do dnia dzisiejszego kilka wydarzeń zapadło mi w sercu. Dlatego czuję się szczególnie odpowiedzialna za tę grupę społeczną i pomagam, wspieram, walczę o godność, na którą zasługują tak jak każdy.

Po odsłonięciu wszyscy oddaliśmy hołd wielkiemu człowiekowi składając kwiaty. Cieszyłam się, że mogłam porozmawiać z wnukiem inż. Józefa Nowkuńskiego.
To są chwile bardzo wzruszające, tym bardziej, że jestem z rodziny kolejarskiej i budowniczych kolei.