W Pałacu Prezydenckim i Muzeum WP z laureatką konkursu

Między posiedzeniami Sejmu 21.11.2015r. pojechałam razem z Weroniką Wężyk z Radzionkowa do Warszawy do Muzeum Wojska Polskiego.

Specjalnie Weronika nie musiała mnie namawiać do uczestnictwa w tym wydarzeniu, ponieważ miałam wielka przyjemność odbierać wspólnie z Nią II nagrodę w Konkursie ogólnopolskim pt.: „95 rocznica Bitwy Warszawskiej”. Konkurs zorganizował Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej przy współudziale Muzeum Wojska Polskiego i Sztabu Generalnego WP. Uroczystość przemiła i dająca wiele pozytywnych emocji związanych z patriotyzmem.

Gratulacje dla Weroniki i Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach.
Na moje ręce przekazano prawie półmetrowy puchar kryształowy dla Weroniki. Ciężko mi było udźwignąć ten ciężar J.

Dodatkową atrakcją i myślę nagrodą było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Było mi podwójnie miło uczestniczyć w tym jakże ważnym patriotycznym wydarzeniu dla młodych ludzi.

Chyle czoło przed organizatorami, uczestnikami, opiekunami i rodzicami. Wspaniała lekcja historii dla wszystkich. Poznałam wiele wartościowych osób pełniących odpowiedzialne funkcje w obecnym Rządzie. Można powiedzieć, że zaprzyjaźniliśmy się. Połączyły nas wartości, o które walczyli nasi przodkowie, a które wypisane są na sztandarach „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”