Spotkanie na Osadzie Jana

Podczas spotkania w poniedziałek, 1 lutego, z mieszkańcami Dzielnicy Osady Jana i mieszkańcami Tarnowskich Gór w Klubie Gwarek zorganizowanym przez Radę Dzielnicy Osada Jana poinformowałam mieszkańców o pracach trwających nad uporządkowaniem stanu prawnego w Sejmie we wszystkich dziedzinach życia - od zdrowia przez oświatę do gospodarki i wystąpiłam z apelem: Pozwólcie nam pracować - była to prośba skierowana przede wszystkim do opozycji. Na spotkaniu była mowa też o mojej pracy na rzecz Tarnowskich Gór, przedstawiłam pracowników Biura Poselskiego i zachęcałam mieszkańców do odwiedzin w Biurze Poselskim przy ul. .Sienkiewicza 1 w Tarnowskich Górach.

Podczas spotkania mieszkańcy prosili o zajęcie się zapewniem bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Bytomskiej - to jest przejście dla pieszych na wyskości wejścia na teren ogrodu. działkowego „FASER” przy ul. Bytomskiej. Uczestnicy interweniowali i oburzali się na wzrost opłat za wodę i wywóz nieczystości - w 2016 r. wzrosła ona aż o 7,9%, apelowali, by coś z tym zrobić. Rada Dzielnicy zwróciła się też do mnie z prośbą o objęcie patronatem honorowym budowy placu zabaw przy ul.Kolorowej.

W kontekście tego spotkania zgadzam się z Premier Beatą Szydło i powtarzam z naciskiem:
Przed nami rozwiązania, które wszystkim pomogą bez względu na wiek i przekonania polityczne. Chyba wszystkim nam zależy, by było lepiej (...)