Wizyta w KWK Makoszowy

Dzisiaj wspólnie z radnymi miasta Zabrze uczestniczyłam w spotkaniu na KWK Makoszowy na zaproszenie Dyrektora i związków zawodowych.
Spotkanie oceniam pozytywnie, ponieważ szczerze sobie porozmawialiśmy o historii znalezienia sie kopalni w SRK oraz o programie naprawczym, który obecny rząd przygotował dla kopalń w celu uratowania resortu górnictwa. Niestety fakty są jedne poprzednicy PO i PSL działali na szkodę i tej dziedziny gospodarczej w celu dalszego zaplanowanego likwidowania kopalń. Jestem zafascynowana działaniami Ministra Krzysztofa Tchorzewskiego i Wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego za merytoryczne podejście do restrukturyzacji kopalń. Sama mogłam sie przekonać podczas nowelizacji ustawy w grudniu 2015r., kiedy uratowaliśmy m.in. KWK Makoszowy bo w ustawie był zapis funkcjonowania do 31.12.2015r.
Spotkanie dla wszystkich budujące i myślę - przyszłościowe.
Dziekuje moim kolegom Bogusławowi Znyk i Borysowi Borowce za zorganizowanie tak merytorycznej rozmowy. Dziekuje dyrektorowi kopalni Zygmuntowi Mielcarek za serce i troskę o losy jednego z najwiekszych pracodawców w Zabrzu.
Ciekawostka jest fontanna na terenie kopalni Makoszowy z własnych zasobów wodnych. Teraz podwójnie jestem zakochana w tym miejscu.