Konferencja z nowym dyrektorem gliwickiego Instytutu Onkologii

Wczoraj wspólnie z Profesorem Krzysztofem Składowskim nowym dyrektorem Instytutu Onkologii zorganizowaliśmy konferencję prasową, gdzie poinformowaliśmy wszystkich zgromadzonych o wspólnym sukcesie dla Instytutu.

Zapadła decyzja Ministra Zdrowia odnośnie finansowania Instytutów. Każdy oddział finansowo będzie działał niezależnie, natomiast sfera naukowa będzie wspólna i pod nadzorem Ministra Zdrowia. Trzeba stwierdzić, że do tej pory nie było takiego kierunku, który równo traktuje wszystkie oddziały Instytutów Onkologii. Przypomnę, że od momentu jak powstało Stowarzyszenie na Rzecz Oddziela Instytutu Onkologii w Gliwicach finanse nie były już przekazywane do Warszawy, a do tej pory kilkadziesiąt milionów -za rządów PO- bezpowrotnie musiało być przekazane do Warszawy.

Obecnie jest to niewątpliwie sukces wszystkich, którzy wspierali te działania, za co bardzo dziękuję. Doprowadziło to do usamodzielnienia finansów dla Śląska!!!

Cieszę się, że kolejna decyzja rządu PiS, który jest zatroskany o losy wszystkich pacjentów podejmuje działania naprawcze. Zmieniamy rzeczywistość na lepsze. To są nowe standardy, z którymi opozycja nie może się zgodzić.

Rozmawiając z ekspertami doszliśmy do wniosku, że całkowite oddzielenie instytutu w Gliwicach od Warszawy wraz ze zmianą nazwy mógł by być zagrożeniem do spraw badawczych i naukowych, które są wysoką marką samą w sobie na całym świecie. W związku z tym ważny jest kierunek badawczy i rozwojowy jeżeli chodzi o innowacyjne leczenie, diagnostykę i profilaktykę. Nie można do tego dopuścić.

Wspólnie z nowym dyrektorem doszliśmy do wniosku, że stowarzyszenie, które było powołane do oddzielenia oddziału instytutu od centrali zmieni nazwę na stowarzyszenie dla pacjentów, ponieważ osiągnęliśmy efekt samodzielnego finansowania. Mamy wiele już projektów opracowanych, jak i już realizowanych. Naprawdę nasz Instytut Onkologii w Gliwicach ma wielki potencjał i jest jednym z liderów na arenie międzynarodowej.

Tak jak do tej pory będę nadal ambasadorem Instytutu Onkologii w Gliwicach, ponieważ jestem związana z nim od lat i chcę być jak to nazywam społecznie użyteczną.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim samorządom, osobom, organizacjom i politykom, którzy pomogli w uzyskaniu sukcesu odrębnego finasowania.

Jest to niewątpliwie kolejna DOBRA ZMIANA dla Polski.