Zapraszam do Bytomia na Śląską Jesień ze Zdrowiem

Jesień w pełni. Serdecznie zapraszam na IX edycję ŚLĄSKIEJ JESIENI ZE ZDROWIEM. Jak co roku będzie się działo w naszym regionie. Po raz kolejny „Razem zadbajmy o piękno i zdrowie” Na początek spotkajmy się w AGORZE w Bytomiu.

Porady rehabilitacyjne i kosmetyczne, darmowe badanie wzroku, pomiar cukru i morfologia – już 30 września w Agorze Bytom „IX Śląska Jesień ze Zdrowiem”. Dla wszystkich, którzy jesień chcą zacząć w dobrej formie. Wstęp wolny.

9. Edycja Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem będzie pierwszym z trzech wydarzeń prozdrowotnych, które bytomska multigaleria przygotowała pod wspólnym szyldem „Przystanek Zdrowie”. 30 września w godzinach od 10:00 do 14:00 goście Agory Bytom będą mogli skorzystać m.in. z:

  • profilaktyki nowotworowej
  • porad i konsultacji kosmetycznych
  • porad rehabilitacyjnych
  • badania ostrości wzroku
  • badania poziomu cukru
  • pomiarów ciśnienia

- Głównym celem Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem jest wsparcie i promocja profilaktyki zdrowotnej. Dlatego zapraszamy do nas specjalistów różnych dziedzin, którzy bezpłatnie wykonają podstawowe badania i doradzą, jak unikać lub leczyć częste schorzenia. Zapraszamy osoby w każdym wieku – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Na miejscu będzie można też zbadać poziom stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących papierosy, w czym pomogą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu, a także wykonać badanie poziomu cukru we krwi przy stoisku Fundacji Unii Brackiej. Ciekawostką będą testy w narko- i alkogoglach, które udowodnią, jak groźne może być prowadzenie pojazdów pod wpływem używek. Dodatkowo na specjalnych stoiskach będzie można m.in. degustować naturalne miody i zdrową żywność, skorzystać z porad kosmetycznych, dowiedzieć się więcej o profilaktyce chorób. Na gości czekają również dodatkowe atrakcje.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Posłem RP Barbarą Dziuk oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu. Partnerami są Państwowa Inspekcja Sanitarna, Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu oraz Fundacja Unia Bracka. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bytom.
Całościowy program jest dostępny na www.agorabytom.pl.


IX Śląska Jesień ze Zdrowiem
30 września
Godziny 10:00-14:00
Agora Bytom
Wstęp wolny