Opozycja blokująca prace parlamentu to porażka opozycji

Działania opozycji taranującej budżet i biorącej w obronę ubeków z emeryturami od 6 do 12 tysięcy jest kuriozalne. Czy odwetem jest sprowadzanie emerytury do wysokości średniego świadczenia 2050 zł? Taką emeryturę otrzymuje w Polsce połowa emerytów. Druga część dostaje znacznie mniej. Należy zadać pytanie o kogo i co walczy opozycja. Bo nie o zwykłego Kowalskiego. Zwykły Kowalski nie był ubekiem i nie miał dzieci tęskniących za reżimem. Zwykły Kowalski cieszy się z 500+ i chce mieć zapewnione przynajmniej 2000 zł brutto, żeby przeżyć. Kowalski pracuje od rana do nocy i nie ma czasu na uczestnictwo w KOD- ach, a już na pewno nie zależy mu na wojnie jakiejkolwiek. Ledwo żywy po rządach PO chce świętego spokoju dla siebie i swojej rodziny. Burzą się ci, dla których 500 zł to drobiazg, nie pieniądze. Osoby ze świecznika zarabiające w miesiąc tyle, ile Kowalski nie zarobi w 20 lat. To oni burzą święty spokój i są zainteresowani zamieszkami, burdami i chaosem. Wbrew krzyczącej opozycji uchwalono budżet i odebrano ubecji grube portfele.

Opozycja blokująca prace parlamentu, to porażka opozycji. Opozycja nie potrafi w sposób demokratyczny i merytoryczny pracować, potrafi za to co i rusz urządzać cyrk, a to trąbki, a to wrzaski, z Sejmu uczynili cyrk. Nie dziwi to, poziom rozmów przy ośmiorniczkach (pamiętamy te przekleństwa) obnażył brak klasy u klasy wówczas panującej. Minione wydarzenia to powtórka z rozrywki – tekst Pana Sienkiewicza o Polsce rozlega się echem.

To nie demokracja, to chuligańskie wybryki, nie przyniosły jednak efektów. Demokracja zatriumfowała. Opozycja próbuje nazwać swoje działania uczciwymi i demokratycznymi, ale to demagogia i kłamstwo. Tym, którzy wybrali PiS, opozycja mówi – głupi jesteście, źle wybraliście. Śmiem twierdzić, że 80% Polaków nie ma ochoty dotować ubeków, prywatnych synekur układu towarzysko – politycznego i prywatnych mediów, nie uważa się też za durni. Porządki w różnych sferach życia bolą tych, którzy mają nieczyste sumienie, za które przyjdzie zapłacić. Odkrywanie kart, ujawnianie sprytnie ukrytych pieniędzy, brak tych ostatnich szczodrze rozdawanych swoim za nic – to musi boleć. Opozycja nie zdaje sobie sprawy, że za swoje wybryki odpowiada z Art. 231 p. 1kk – który mówi o tym, że jest to nadużycie uprawnień funkcjonariusza publicznego działającego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Działania Policji reagującej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia Posłów RP były zgodne z prawem i w granicach tego prawa się mieściły.
Marszałek Sejmu miał prawo przenieść posiedzenie Sejmu do Sali kolumnowej upoważniał go do tego Art. 10 ust. 1 pkt 3, który pozwala Marszałkowi zwoływanie posiedzeń, określania ich czasu i miejsca. Posiedzenie w Sali Kolumnowej odbyło się po raz kolejny - 73 posiedzenie Sejmu VI kadencji 12 sierpnia 2010 r. również odbyło się na Sali Kolumnowej. Mediom i obecnej opozycji to nie przeszkadzało.

Marszałek ma również prawo zarządzić ręczne liczenie głosów. Na sali było kworum, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Straż Marszałkowska nie wpuszczała osób postronnych wyłącznie na posiedzenie KP PiS. Główne wejście na Salę Kolumnową zostało otwarte dla wszystkich posłów przed wznowieniem na niej obrad w ramach 33 posiedzenia Sejmu.
Uchwalono budżet w którym przewidziano: podwyżki dla nauczycieli, policji, środki na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, środki na podwyżki emerytur i rent, 40 mld zł na świadczenia rodzinne, bezpłatne leki dla seniorów, wzrost wydatków na obronę i bezpieczeństwo, wzrost wydatków na kulturę, kolej, drogi,wsparcie restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Czy pomoc najbardziej potrzebującym kłuje w oczy opozycję? Czy ten budżet miał uwzględniać KOD i kolegów z resortu bezpieczeństwa „ideologicznego”?

Zmiany zaproponowane przez Kancelarię Sejmu mają służyć wprowadzeniu zasad i porządku podobnego Parlamentowi Europejskiemu. Przewidujemy powstanie Centrum medialnego, przewidujemy relacje na żywo, strefą relacji live pozostaje I piętro, przewidujemy studio telewizyjne, w którym będzie można przeprowadzać nagrania. Galeria sejmowa zostaje wyłączona - wstęp dla dziennikarzy będzie dozwolony w czasie posiedzeń Sejmu, bez możliwości rejestrowania dźwięku i obrazu. Dziennikarze będą mieli nieograniczony dostęp do Centrum Medialnego. Redaktorzy korzystający ze studia telewizyjnego, którzy nie będą posiadali statusu Stałego Korespondenta Parlamentarnego, na czas wykonywanej pracy będą zapraszani do Sejmu na podstawie jednorazowej karty wstępu.

Stały Korespondent Parlamentarny – taki status będzie nadawany dziennikarzom relacjonującym prace Sejmu i Senatu, tym o udokumentowanej przeszłości reporterów politycznych, regularnie pracujących w Parlamencie. Stali Korespondenci otrzymają specjalne przepustki, gwarantujące nieograniczony dostęp do Centrum Medialnego oraz do głównego gmachu Sejmu i Senatu. Wyboru dwóch dziennikarzy na stałe oddelegowanych do Sejmu dokonywać będzie redakcja.

Są to procedury, stosowane w parlamentach świata. Do polskiego parlamentu winny powrócić obyczaje parlamentarne. O rzetelności pracy dziennikarza nie świadczy miejsce, z którego prowadzi relację - wyznacznikiem jakości jego pracy etyka dziennikarska.