Podsumowanie 2016 roku - Sesja Konwencji w sprawie Klimatu

Zbliża się posumowanie roku 2016r. Można powiedzieć, że był przełomowy i bardzo pracowity. Taką ciekawostką jedną z wielu jest mój udział w 22 Sesji Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Klimatu (CO22), która odbyła się w Marrakeszu, w dniach 7-18.11.2016r., za którą otrzymałam podziękowanie od prof. Jana Szyszki Ministra Ochrony Środowiska. Dla mnie było wielką przyjemnością wspierać Rząd w negocjacjach, które są bardzo ważnym kierunkiem strategicznym jeżeli chodzi o energetykę, a tym samym o całą gospodarkę, a na Śląsku walka o górnictwo. Cieszę się, że mając wizje poparte dobrymi rozwiązaniami są akceptowane i realizowane dla rozwoju Polski. Wielką przyjemnością jest pracować z wielkimi autorytetami, dla których rozwój Polski jest priorytetem.

Musze zaznaczyć, że już podczas obrad wyszła sprawa organizacji następnej 24 Sesji COP24, którą zaplanowano w Polsce na rok 2018. Jako odpowiedzialny polityk ze Śląska, już w październiku dołożyłam wszelkich starań, aby to wydarzenie międzynarodowe odbyło się w Katowicach. Wszystkich do takiego rozwiązania namawiam i cieszę się, że Prezydent Marcin Krupa podjął to wielkie wyzwanie,

Na ten moment nie mogę ujawniać więcej szczegółów, ponieważ mogło by to zaszkodzić sprawie. Bardzo proszę wszystkich o życzliwe wspieranie. Nam wszystkim to się opłaci, ponieważ nadrzędnym tematem 24 konwencji Narodów Zjednoczonych będzie górnictwo. Naturalnie zrozumiałym jest to, że musi się ona na Śląsku odbyć. Mam takie marzenie na przyszły rok, które z życzliwymi ludźmi uda mi się zrealizować.