Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się - zostańmy w domu

Przygotowujemy się na zwiększoną falę zachorowań. Tylko maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich może zapobiec rozprzestrzenianiu się #koronawirus. Dlatego od dzisiaj wprowadzamy kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się:

  • Z domu możemy wychodzić jedynie w celu dotarcia do i z pracy, zrobienia niezbędnych zakupów sobie i innym (rodzinie, sąsiadom np. z grupy ryzyka), udania się do lekarza, czy wyprowadzenia psa.
  • Obowiązkowo zachowujemy odstęp co najmniej 1,5 metra od innych osób. Przemieszczać można się samemu lub w parach (wyjątkiem są rodziny).
  • W tramwajach i autobusach muszą być zachowane odstępy między pasażerami. Zajętych może być jedynie połowa miejsc siedzących. Apelujemy, aby samorządowcy nie ograniczali liczby kursów!
  • Obowiązuje zakaz zgromadzeń. Nie można gromadzić się na placach zabaw, umawiać się na wspólne spacery, domówki, itd. We wszystkich obrzędach religijnych może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Szanowni Państwo, proszę o poważne traktowanie tych rozwiązań, a także kwarantanny. Stawką jest życie i zdrowie nas i naszych bliskich!