Zapraszam na wystawę- Jan Paweł II na drogach świata

Dziś nietypowo - zapraszam do obejrzenia wystawy, któą zorganizowałem w pięciu miejscach naszego powiatu wraz z Katolickim Centrum Kultury w Krakowie. Wystawa ilustruje 104 pielgrzymki Jana Pawła II, a składa się ona ze 107 plansz zawierających zdjęcia Arturo Mari i innych fotografików watykańskich agencji fotograficznych, mapy podróży oraz charakterystykę poszczególnej wizyty duszpasterskiej.

Na trasie pielgrzymek naszego rodaka znalazł się również polski parlament (była to jedyna do tej pory wizyta papieża w narodowym parlamencie), więc pomysł krakowskiej placówki znalazł wsparcie wielu parlamentarzystów, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.
Wystawa miała premierę w Sejmie w ubieglym roku, a patronat nad nią objęli Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Później zdjęcia zaczęły wędrować po różnych miejscach Polski.

Do 26 marca można je oglądać w pięciu miejscach - w tarnogórskich kościołach pw. Matki Boskiej Krolowej Pokoju (w centrum miasta) i Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej (Strzybnica), w W Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Rojca) oraz Bibliotece Miejskiej w Kaletach.

W każdym miejscu znajdują się inne fotografie i dopiero obejrzenie ich wszytkich daje obraz ogromu pielgrzymiej drogi Jana Pawła II.

Zapraszam do jej odwiedzenia, dziękując za pomoc gospodarzom miejsc, w których jest umieszczona oraz starostwu powiatowemu.