Z Ministrem Infratruktury na tarnogórskich drogach

Cezary Grabarczyk - Minister Infrastruktury - odwiedził wczoraj na moje zaproszenie powiat tarnogórski. A że na drogach krajowych w naszym powiecie praca wre jak nigdy dotąd (w 2008 roku na inwestycje w drogi krajowe w powiecie tarnogórskim wydano 12 mln, w tym będą to 53 miliony złotych!!! ) było się czym pochwalić. Razem z ministrem sprawdziliśmy stan prac w Świerklańcu na drodze krajowej DK 78 i w Strzybnicy na drodze DK 11. Obecność ministra i towarzyszącego mu (co oczywiste) dyrektora śląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad sprzyjała ustaleniu nie do końca jeszcze doprecyzowanych szczegółów remontów (np. sygnalizacja regulująca ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Zagórskiej i księdza prałata Płonki, czy też chodnik wzdłuż Zagórskiej powyżej skrzyżowania na Rybną).
I kto wie, czy w niedalekiej przyszłości coś ciekawego nie wyniknie z pytania rzuconego przez ministra na skrzyżowaniu w Świerklańcu: "Panie dyrektorze, dlaczego nie budujecie tu ronda?"

Podziękowanie za dotychczasowe działania to jedno, ale trzeba przede wszystkim patrzeć w przyszłość. W moim Biurze Poselskim przedstawiliśmy ministrowi (wraz ze starostą tarnogórskim i wiceprezydentem Bytomia) koncepcję przebiegu drogi S 11 (będzie łączyła zachodniopomorskie porzez Wielkopolskę z Górnym Śląskiem), która znacznie ułatwi komunikację Tarnowskich Gór z Katowicami. Minister ocenił naszą koncepcję (skierowanie drogi do węzła autostrady w Szarleju, a nie w Pyrzowicach) jako ciekawą i poprosił śląską Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o prowadzenie prac studyjnych w tym kierunku.