Tu i tam

Po długiej zimie nastała wiosna, ale pracy nadal mnóstwo, więc nie ma czasu na zmęczenie wiosenne.
Ubiegły tydzień rozpoczęty i zakończony "wizytą" w remontowanych tarnogórskich zabytkach. W Pałacu w Rybnej i Zamku w Starych Tarnowicach robota aż huczy i widać, że przeznaczone na ten cel zewnętrzne dotacje są dobrze wykorzystywane.
We wtorek mieliśmy powiatowy zjazd Platformy Obywatelskiej. Koleżanki i koledzy upoważnili mnie do koordynowania przygotowań do wyborów samorządowych. Do pracy już się zabrałem, bo przecież zmiany wyszłyby na dobre naszemu miastu :).
Od środy do piątku posiedzenie Sejmu (m.in. zmiana ustawy dot. IPN-u, zmierzająca do odpolitycznienia tej instytucji), a w piątek w Gostyniu, we wspólnocie księży filipian, Dni Skupienia Parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.
**
Dziś poza pracą biurową, w Katowicach spotkanie z prezesem Wyższego Urzędu Górniczego (razem z posłem Sekułą). Trwają prace nad prawem górniczym i staramy się dopilnować, aby w odniesieniu do podziemnych tras turystycznych przyjąć takie zapisy, które z jednej strony zapewnią bezpieczeństwo turystów, a z drugiej zwolnią np. tarnogórską Kopalnię Zabytkową (czy Skansen Luiza w Zabrzu) z rygorów kontrolnych takich jak w czynnych kopalniach. Jesteśmy umówieni na kolejne, robocze spotkanie w tej sprawie w przyszłym tygodniu.
**
Aha, jeszcze jedno. Zagłosowałem dziś internetowo w prawyborach. Na Bronisława Komorowskiego.