Będzie nowy dworzec autobusowy!

Dzień tak intensywny, że dałoby się nim wypełnić kilka innych.
Rano parę zaległych spotkań w Biurze, a od południa intensywny program pobytu w powiecie tarnogórskim marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza.
Byliśmy w kilku miejscach, ale że jest późno, a wcześnie rano muszę ruszyć do Warszawy, dziś napiszę tylko o najważniejszym elemencie wizyty.
Niemal w samo południe wraz z marszałkiem spotkaliśmy się z dziennikarzami na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach. Miejsce nie było przypadkowe- tarnogórski projekt budowy nowego dworca znajduje się na pierwszym miejscu listy rezerwowej projektów oczekujących na dofinansowanie z Unii Europejskiej (miasto spodziewa się 12 mln zł).
Jak wiadomo w czasie kampanii wyborczej burmistrz Czech przedstawiał pozyskanie środków praktycznie jako załatwione. Ponieważ nie zakładałem braku szczerości burmistrza (błąd, jak się okazuje…) akurat tą sprawą niezbyt się zajmowałem.
Trochę przypadkiem, kilka tygodni temu dowiedziałem się, że w programie, z którego oczekujemy dofinansowania nie ma już środków (nie było oszczędności powstałych np. po przetargach), możemy więc sobie oczekiwać na pieniądze…
W takiej sytuacji pomóc mogła nam tylko bardzo duża wola polityczna – konieczne bowiem jest przesunięcie środków w budżecie z innych działów. Czasu było mało (za to byłem wściekły na burmistrza! ), więc trzeba było wziąć się ostro do roboty i szukać rozwiązania. Ciężko byłoby mi zliczyć, ile razy kontaktowałem się w ostatnich dniach z marszałkiem.
Dziś marszałek Adam Matusiewicz zapowiedział, że na posiedzeniu Zarządu Województwa 8 marca zarekomenduje odpowienie przesunięcia środków, które umożliwią sfinansowanie budowy nowego dworca.
Zarząd liczy pięć osób i podejmuje decyzje w głosowaniu, ale nie wątpię w siłę perswazji marszałka. Za tydzień powinniśmy spodziewać się ważnych informacji dla Tarnowskich Gór.