Skrót tygodnia

Czas pędzi, jutro kolejne posiedzenie Sejmu, a jeszcze nie zdążyłem napisać niczego o ubiegłotygodniowym (ale usprawiedliwia mnie awaria laptopa).
Więc w wielkim skrócie - ostatnie posiedzenie minęło pod znakiem długich (głos zabierałem o 23.15, a obrady wcale się jeszcze nie kończyły) dyskusji nt. ustaw reformujących służbę zdrowia oraz zmian w OFE (o tej tematyce pisałem wielokrotnie na blogu tglogowski.blog.onet.pl więc nie będę tego dublował).
Ponadto wykorzystałem pobyt w Warszawie do rozmów z ministrami:
- w Ministerstwie Zdrowia wraz z prezesem tarnogórskiego szpitala spotkaliśmy sie z wiceministrem Jakubem Szulcem; wiele wskazuje na rychłe pozytywne wieście dotyczące tzw. planu B, który realizuje tarnogórskie starostwo (a sprawa dotyczy 5,5 mln zł)
- z Ministrem Cezarym Grabarczykiem rozmawiałem o bezpłatnych odcinkach autostrady na Śląsku; napiszę o tym szerzej wkrótce, dziś tylko krótka żartobliwa puenta ministra Cezarego: "Gdybyśmy nie budowali autostrad, tylko o tym mówili jak poprzednicy, nie byłoby problemu bezpłatnych odcinków". Trafna uwaga.
- Z wiceministrem rozwoju regionalnego Adamem Zdziebło rozmawiałem o sprawach różnych, w tym także tarnogórskich
- Z Ministrem Kultury Bogdanem Zdrojewskim o finansowaniu przez jego resort pism kulturalnych (tegoroczne rozstrzygnięcia konkursu pokazały, że przegrywają one często z pismami społecznymi, które chyba powinny być wspierane z innego źródła)