Przed beatyfikacją

Bardzo często pytają mnie ostatnio znajomi, gdzie będę 1 maja – w Rzymie, Warszawie, czy Krakowie? Rzeczywiście były propozycje wyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II, szczególnie kusząca była możliwość przyłączenia się do grupy organizowanej przez kurię krakowską.
Ale tak dużo czasu spędzam poza domem, że i małżonki nie chcę przemęczać (wiem jak to jest samemu z dwójką ruchliwych szkrabów) i sam zbyt tęskniłbym za córeczkami.
Poza tym, czemu nie uczestniczyć w tym wydarzeniu w Tarnowskich Górach? Szukając najdogodniejszego logistycznie miejsca „wokółkościelnego” do zorganizowania możliwości wspólnego oglądania transmisji z beatyfikacji pomyślałem o terenie przy nowym kościele na Osadzie Jana. Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów o. Arkadiusz Nowak dobrze przyjął ten pomysł i zasugerował, żeby poza transmisją zorganizować coś więcej – zarówno przejście po mszy pod pomnik Jana Pawła II, jak po południu część artystyczną, która byłaby uzupełnieniem tego podniosłego dnia.
Z propozycją włączenia się w organizację tegoż wydarzenia zwróciliśmy się do Burmistrza Tarnowskich Gór i dyrektora TCK. Liczę na pozytywną odpowiedź i na to, że uda się zrobić coś ciekawego, co spodoba się mieszkańcom.