Wizyta Romana Koseckiego

W czwartek do Radzionkowa i Tarnowskich Gór na moje zaproszenie przyjechał Romam Kosecki - wielokrotny (69 meczów) reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik takich klubów jak Galatasaray Stambuł, Osasuna Pampeluna, Atletico Madryt, FC Nantes, Montpellier oraz Chicago Fire (Legię Warszawa pomińmy w tym wyliczeniu...).

Od sześciu lat siedzimy bardzo blisko siebie w ławach poselskich i rozmawiamy często oczywiście nie tylko o ustawach, nad którymi właśnie pracujemy. Ostatnio z dużą satysfakcją opowiadałem Romkowi o meczu Ruchu Radzionków z ŁKS-em, w którym jego syn Kuba był skutecznie pilnowany przez radzionkowskich obrońców i bramki nie strzelił :)

W czwartek Roman przeprowadził treningi z juniorami Ruchu Radzionków na ich stadionie, a na boisku przy Jordanie z grupami Gwarka Tarnowskie Góry i TS Strzybnica. Młodzi piłkarze bardzo się cieszyli z treningu z byłym kapitanem reprezentacji Polski.

Spotkaliśmy się również z prezesami piłkarskich klubów z powiatu tarnogórskiego. Roman opowiedział o planach kolejnych, po "Orlikach", programów wspomagających rozwój infrastruktury sportowej w Polsce - budowy pełnometrażowych sztucznych boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią, dotacji dla klubów piłkarskich na renowację murawy.