O „obyczajach” politycznych

Posiedzenie Sejmu w tym tygodniu miało bogaty program - zakończyliśmy prace nad kilkoma ważnymi ustawami (m.in. o zawodzie pielęgniarek, o prowadzeniu działalności kulturalnej, czy też o bezpieczeństwie w górach), odbyło się także uroczyste posiedzenie posłów i senatorów w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w UE.
Środowy wieczór miałem urozmaicony bardzo miłym wydarzeniem. Skorzystałem z zaproszenia Prezydenta Bronisława Komorowskiego do udziału w koncercie zorganizowanym w 70. rocznicę śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego orkiestra symfoniczna pod batutą Jerzego Maksymiuka dała wspaniały koncert. Oczywiście repertuarem było dzieło Paderewskiego.
Jak wiadomo pod Pałacem w trybie ciągłym demonstrują „prawdziwi patrioci”. Pomału stają się oni coraz bardziej kabaretową atrakcją dla klientów pobliskiego, bardzo popularnego baru „Zakąski Przekąski”. W trakcie koncertu postawili sobie za cel jego zagłuszanie. W „starciu” z orkiestrą zbyt wielkich szans nie mieli, ale w przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami utworu docierały, na zmianę, modlitwy i skoczne piosenki o zdrajcach i agentach.
Całkowity kosmos.