Umowa na dworzec autobusowy podpisana

Wczoraj w ratuszu podpisano umowę na budowę nowego dworca autobusowego w naszym mieście. Ma zostać zbudowany w ciągu 15 miesięcy. Mimo mi było usłyszeć, jak prezes MZKP wymieniając „dobrych ludzi” – jak to określił – którzy pomagali temu projektowi przypomniał moje zaangażowanie w pozyskanie na to zadanie środków europejskich. Dobrze pamiętam wiele moich rozmów na ten temat z marszałkiem województwa, kiedy rozstrzygało się, czy to zadanie (pierwsze na liście rezerwowej) uzyska dofinansowanie. Szczególnie utkwiła mi rozmowa z Adamem Matusiewiczem w Sejmie, kiedy patrząc mi głęboko w oczy zapytał: „Bardzo ci zależy na tym zadaniu?”
Zależało oczywiście bardzo :-) A wkrótce potem zarząd województwa podjął decyzję o takim przesunięciu środków pomiędzy działami, aby znalazły się środki na tarnogórski dworzec.
PS 1.
Z rozbawieniem obserwowałem twarze osób, które bardzo zżymały się na to, że prezes podkreśla moje zaangażowanie (i to jeszcze w ratuszu! ). Śmiechu warte.
PS 2.
Prezentowana wizualizacja dworca cały czas mnie nie przekonuje. Nie żebym był przeciwnikiem nowoczesnej architektury, ale wydaje mi się, że w proponowanym kształcie absolutnie nie będzie się on komponował z ładnie odnowionym dworcem kolejowym. Cóż, ocenimy to za 15 miesięcy…