Odpowiedź Komendanta Wojewódzkiego Policji

Poza (zamieszczonym poniżej) zapytaniem do Ministra Spraw Wewnętrznych, swoimi zastrzeżeniami na temat planu likwidacji posterunków policji w Świerklańcu i Miasteczku Śląskim podzieliłem się także z Komendantem Wojewódzkim Policji.
Komendant odpowiedział pierwszy, nie omieszkując w swoim piśmie zasugerować mi, że on się na pracy policji zna lepiej ode mnie. To fakt, z którym oczywiście nie mam zamiaru polemizować.
Pozostaję jednak nie do końca przekonany zapewnieniami o tym, że planowane działania to jedynie „udoskonalanie i racjonalizacja struktur jednostek Policji”, sprowadzająca się do likwidacji posterunków „niewydolnych”, która poprzez umożliwienie „kierowania do służby większej ilości patroli prewencyjnych” wpłynie „znacząco na poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku”.
No cóż, pozostaje mi wierzyć, że decyzje podejmują osoby, które na organizacji policji się znają. Tylko odrobinę cieszy zapowiedź zwiększenia roli czterech posterunków policji na terenie powiatu tarnogórskiego poprzez przekształcenie ich w „sprawniejsze, silniejsze organizacyjnie komisariaty policji”.
W konkluzji pisma Komendant wyraził nadzieję, że będę nadal „absorbować swoją uwagę problemami bezpieczeństwa publicznego”. Na pewno tak będzie. Mam nadzieję, że zapowiedzi Komendanta okażą się prawdziwe i poczucie bezpieczeństwa nie ucierpi.
Całą odpowiedź Komendanta można przeczytać na moim profilu na facebooku - www.facebook.com/glogowski.tomasz