Tarnogórski Salon Polityczny – z ministrem Jarosławem Gowinem

W środę na Zamku w Starych Tarnowicach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Tarnogórski Salon Polityczny". Założeniem, które przyświecało mi przy inicjowaniu tego przedsięwzięcia było stworzenie przestrzeni spotkań i debaty społeczności powiatu tarnogórskiego z gośćmi ze świata polityki, kultury i sztuki. Okazji do rozmowy o rzeczach istotnych, nie tylko o polityce.
Naszym pierwszym gościem był Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin, a spotkaniu przyświecało hasło „Wartości w polityce”.
Było to chyba najlepsze ze spotkań w jakich miałem okazję uczestniczyć. Podobnych głosów słyszałem od środy bardzo wiele. To przede wszystkim zasługa naszego gościa, któremu zawdzięczamy bardzo interesujący przebieg dyskusji.
Nawiązując do tematu spotkania rozpoczęliśmy od rozważań na temat proporcji pomiędzy wartościami a skutecznością w polityce. Jarosław Gowin stwierdził, że jeżeli nie przyświecają nam wartości wchodzenie do polityki nie ma najmniejszego sensu, ale polityka nieskuteczna także jest niemoralna. Zaczęło się trochę jak u Hitchcoka, a potem … było coraz ciekawiej.
Dźwiękowy zapis całego spotkania można znaleźć pod adresem

http://www.tg.net.pl/radio/index.htm.
Zapraszam do zapoznania się.