Remont DK 11 na odcinku Tworóg-Pusta Kuźnica w przyszłym roku!

W piątek, po głosowaniach w Sejmie pojechałem spotkać się z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lechem Witeckim. Korespondowałem z nim wcześniej w różnych sprawach, ale pierwszy raz spotkaliśmy się osobiście. Troszkę z tego na początku pożartowaliśmy – dyrektor opowiadał, że wielu posłów pisze na niego skargi i nachodzi w różnych sprawach, a skoro ja dotarłem do niego po pięciu latach od kiedy sprawuje on tę funkcję, oznacza to, że z drogami na Śląsku jest wszystko dobrze.
Rzeczywiście z faktami trudno polemizować – w żadnym innym regionie w ostatnich latach budowy autostrad i dróg ekspresowych tak nie zasuwały. To co jeszcze zostało do zrobienia będzie wykonane w przyszłym roku – autostrada na południe będzie przejezdna cała od sierpnia, lada moment ogłoszony będzie przetarg na budowę odcinka na północ od Pyrzowic.
Bardzo dużo dzieje się także w kwestii remontów dróg krajowych i właśnie głównie w tej sprawie byłem u dyrektora GDDKiA. Miałem okazję podziękować za montaż sygnalizacji ostrzegawczej na Obwodnicy w pobliżu ul. Gruzełki (jeszcze nie świeci, ale rozumiem, że środki na jej działanie będą zapewnione od nowego roku budżetowego). Przede wszystkim pytałem jednak o remont odcinka drogi DK 11 Tworóg-Pusta Kuźnica. Jak pamiętamy ostatnich kilka lat (aż chciałoby się przypomnieć podczas czyich rządów to się dzieje, gdyby ktoś nie pamiętał…) to kompleksowy remont (właściwie budowa od nowa) praktycznie wszystkich dróg krajowych w naszym powiecie. Już kilka lat temu wyremontowano odcinek od Świerklańca, przez tarnogórską obwodnicę, do Tworoga. W tym roku remont ten był kontynuowany w obu kierunkach – w stronę Ożarowic i Lublińca. Niestety w tym drugim przypadku pojawił się problem z jednym odcinkiem, związany ze… sprzeciwem miejscowego nadleśniczego.
Kilkukilometrowy odcinek Tworóg-Pusta Kuźnica nie został więc wyremontowany w tym roku. Jest jednak dobra wiadomość – w rozmowie z dyrektorem GDDKiA uzyskałem zapewnienie, że zostanie on wyremontowany w przyszłym roku!