Znów na Wiejskiej (… o kinie w TCK)

Kolejne, czterodniowe posiedzenie Sejmu - jego najważniejszym punktem jest niewątpliwie przyjęcie paktu fiskalnego. Poza pracą legislacyjną jak zwykle jest czas na inne działania, kuluarowe rozmowy itp. Luty to czas rozstrzygnięć konkursów na środki przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Oczywiście podstawą ich przyznania jest ocena wniosków dokonywana przez niezależnych ekspertów. Niemniej pomiędzy ich ogłoszeniem, a podjęciem decyzji przez ministra jest czas na złożenie odwołania i jakiś, nazwijmy to, merytoryczny lobbing. Można ministrowi Zdrojewskiemu wskazać, że ekspert oceniający wniosek, w którymś obszarze czegoś nie dostrzegł. Np., że ewentualne środki na doposażenie Sali widowiskowej w Tarnogórskim Centrum Kultury sprawią, że w niemałym powiecie pojawi się kino, którego teraz nie ma…
Nie wiem w sumie, czy mogę o tym już pisać, bo decyzje pojawią się na stronach ministerstwa chyba dopiero za parę chwil, ale TCK ma dostać z Ministerstwa Kultury na ten cel 100 tys. złotych :)