W Sejmie

Pierwsze dwa dni posiedzenia Sejmu bardzo zabiegane – dziś m.in. posiedzenie Podkomisji, której przewodniczę, powołanej do rozpatrzenia ustawy, która (w skrócie pisząc) umożliwi parlamentarzystom (a także prokuratorom) przyjmowanie mandatów w przypadku wykroczeń drogowych. W tej chwili nie ma takiej możliwości – nawet, gdy poseł chce przyjąć mandat i w ogóle nie mówi, że jest parlamentarzystą, policjant nie może mu go wręczyć jeżeli wie, że mam do czynienia z posłem – musi wówczas uruchomić długotrwałą procedurę (za pośrednictwem Komendanta Głównego skierować sprawę do Marszałka Sejmu itp. itd.). Już wkrótce powinno się to zmienić.
Poza tym dziś także uczestniczyłem w spotkaniu z ambasadorem Egiptu, który przedstawił skomplikowaną sytuację, jaka obecnie panuje w tym kraju. Wieczorem jeszcze kilka rozmów i spotkań, m.in. z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim.
Jutro kilka godzin głosowań, ale ponieważ mam w miarę rozwiniętą podzielność uwagi, może uda się napisać co nieco o sprawach tarnogórskich.