U wiceministra o obwodnicy Chorzowa

Wczoraj w Warszawie, choć to tydzień niesejmowy (dowód na to, że wypowiedzi pani marszałek o tym, że musi zwiększyć liczbę posiedzeń, gdyż posłowie pomiędzy nimi nie pracują nie są całkiem mądre).
Najpierw w Sejmie, na zorganizowanej przeze mnie II Debacie Parlamentarnego Zespołu Zrównoważonego Rozwoju. Tematem spotkania był„Optymalny model finansowania ze środków publicznych programu solarnego w Polsce z korzyścią dla beneficjentów, producentów i środowiska". Temat mocno aktualny, gdyż NFOS przeprowadził właśnie zmianę parametrów programu finansowania programu solarnego.

Po południu spotkanie u wiceministra transportu Zbigniewa Rynasiewicza, razem z wiceprezydentem Chorzowa Marcinem Michalikiem. Chorzów, we współpracy z Bytomiem i Piekarami Śląskimi, intensywnie przygotowuje dokumentację nowego przebiegu drogi krajowej 79, co byłoby de facto budową obwodnicy Chorzowa biegnącej od Stadionu Śląskiego do granic Bytomia i Piekar.
Projekt niezmiernie istotny dla mieszkańców Tarnowskich Gór, gdyż radykalnie skróciłby czas naszegp dojazdu do stolicy województwa.
Z ministrem rozmawialiśmy o perspektywie finansowania tego zadania. Na ile jest ona realna, czy droga dojdzie do Tarnowskich Gór, czy skończy się kilka km wcześniej - o tym szerzej napiszę niedługo.