Posiedzenie Sejmu

Od wtorkowego wieczora (do teraz, bo jeszcze głosujemy) w Sejmie. Kilka spotkań o charakterze politycznym i sporo pracy merytorycznej. M.in. kilka posiedzeń Komisji ds. Unii Europejskiej, w tym poświęcone nieodległemu szczytowi UE w Wilnie, na którym rozstrzygnie się, czy dojdzie do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Chyba nic ważniejszego nie odbywa się obecnie w Europie - od decyzji Ukrainy (teraz de facto jej prezydenta) zależy, czy nie rozpocznie się przypadkiem proces odbudowy imperium sowieckiego.
Ponadto posiedzenie Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich (poświęcone wnioskom o uchylenie immunitetów kilku posłów) oraz dwa posiedzenia Prezydium tej Komisji. Jedno dotyczyło ustawy umożliwiającej zrzekanie się parlamentarzystów i prokuratorów immunitetu w przypadku wykroczeń drogowych (zakończyłem prace Podkomisji powołanej do rozpatrzenia tego projektu i teraz czas na jej dalsze procedowanie i przyjęcie przez Sejm). Drugie odbyło się w kancelarii tajnej i dotyczyło przeprowadzonych w ostatnim czasie przez kierownictwo Kancelarii Sejmu działań związanych z zabezpieczeństwem obiektów Sejmu. Była okazja do zapoznania się z ciekawymi informacjami, zazwyczaj nieznanymi nawet większości posłów. Oczywiście większość z nich podlega klauzuli poufności.

Najważniejsza na tym posiedzeniu Sejmu była decyzja dotycząca sześciolatków w szkole (szerzej piszę o tym na blogu www.tglogowski.blog.onet.pl ).
Moja córka, dopiero co sześciolatka, już trzeci miesiąc jest uczennnicą SP nr 3 w Tarnowskich Górach. Zarówno ona (co chyba najistotniejsze), jak też żona i ja, jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.