Dzień pod znakiem konkursów edukacyjnych

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem wręczania nagród w konkursach edukacyjnych. Z samego rana w moim biurze poselskim gościłem laureatkę konkursu plastycznego „Moja Polska w 2050” – uczennicę III klasy Szkoły Podstawowej nr 5, której oryginalna praca plastyczna - przedstawiająca wyobrażenia o poszczególnych etapach jej życia od współczesności, aż do roku 2050 – postanowiłem wyróżnić spośród niemal 150, jakie trafiły do mojego biura i przekazać (wraz z dwudziestoma innymi) do drugiego, ogólnopolskiego etapu konkursu, który rozstrzygnie się w parlamencie. Poza dyplomem oraz nagrodą książkową, wysyłam Julię wraz z mamą do Warszawy, gdzie w najbliższy piątek w Sali Kolumnowej Sejmu nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
Później w przedszkolu „Bajkowe Wzgórze” wręczałem wyróżnienia przedszkolakom biorącym udział w tym samym konkursie. Wysiłek i zaangażowanie maluchów nie mógł nie zostać doceniony.
Natomiast popołudniu w Starostwie Powiatowym podczas uroczystej gali podsumowującej Forum Edukacyjne wręczałem nagrody laureatom Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, którego to organizację już po raz drugi miałem okazję wspomóc. Wszystkim laureatom (oraz nauczycielom, którzy młodzież przygotowywali) serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że młodzi ludzie rozumieją fakt, że warto się uczyć, a w nauce wychodzić poza wymagane minima. Z własnej perspektywy, osoby już chyba w średnim wieku ( ? ) wiem, że wszystko co osiągamy w życiu, wynika z wiedzy i doświadczeń, których nabraliśmy w szkole i na studiach.