Zaskakująca szczerość burmistrza

Ależ niespodzianka - burmistrz Arkadiusz Czech w swoich ogłoszeniach wyborczych nawołuje do tego, aby nie głosować na niego w najbliższych wyborach! Czyż można przecież inaczej zinterpretować hasło „Wybierzmy rozwój”?
Rozwojem jest przyciąganie do miasta nowych inwestorów i nowych mieszkańców; to ta rzecz za którą łatwo rozliczyć rządzącego osiem lat włodarza miasta. Wydawać pieniądze pochodzące z podatków mieszkańców każdy potrafi (choć obserwując realizację tarnogórskich inwestycji można by się nad tym zastanowić...). Prawdziwą jakość władz miasta można zobaczyć właśnie na przykładzie pozyskiwania inwestorów, czy też zapobiegania ich odpływowi.
Jeśli duży zakład przenosi się z Tarnowskich Gór do miasta, to jaka jest przyczyna? Tu akurat nie da się zastosować ulubionej frazy wygłąszanej przez burmistrza Czecha i jego popleczników - "to wina rządu" - bo tak nie jest. Kiedy okazało się, że właściciel Fazosu zamyka zakład w Tarnowskich Górach i przenosi produkcję gdzie indziej, odpowiedzialny za sprawy gospodarcze (!! ) zastępcza burmistrza na pytanie dziennikarza o to, jakie działania zamierza podjąąć miasto, nonszalancko odpowiedział, że walka z bezrobociem to zadanie powiatu...
Cóż za kpina z mieszkańców !! A czym innym, jak właśnie pozyskiwaniem inwestorów i tworzeniem miejsc pracy powinny się wykazywać władze miasta?
Jeżeli mamy wybrać rozwój naszych kochanych Tarnowskich Gór, musimy wybrać kogoś innego. Dziękujemy Arkadiuszu za wskazanie nam na ten fakt.