Robocza wizyta Wiceministra Infrastruktury i Rozwoju Adama Ździebło

Wizyta Adama Ździebło - sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w powiecie tarnogórskim składała się z dwóch elementów. Pierwszym była wizytacja inwestycji drogowych, drugi poświęcony był kolei i polityce.
Zaczęliśmy rano od obejrzenia kładki pieszo-rowerowej w Krupskim Młynie, która wykonana została w tym roku przez powiat tarnogórski dzięki 50% dotacji z budżetu krajowego, z rezerwy subwencji ogólnej. Starania społeczności Krupskiego Młyna o tę kładkę trwały wiele lat. Miło było mi słyszeć dzisiaj wypowiedź ministra Adama o tym, że moje zabiegi miały istotny wpływ na uzyskanie tego dofinansowania.
Później zajrzeliśmy na remontowany (czy też właściwie budowany od nowa) odcinek drogi krajowej DK-11 w Tworogu. Prace w tym miejscu przebiegają bardzo sprawnie - droga będzie przejezdna od końca listopada. Oznacza to, że w ciągu osttanich 7 lat (nie będę teraz przypominał kto rządzi w tym czasie :-) ) praktycznie wszystkie odcinki dróg krajowych w naszym powiecie przeszły gruntowny remont, sprowadzający się do ich zdudowania od nowa.

Cd. relacji nastąpi.