Mazik i inni (kandydaci do rady miejskiej)

W ciągu ostatnich dwóch dni dużo chodziłem po okręgu wyborczym do rady miejskiej, w którym mieszkam (okr. 18, czyli okolice ul. Gruzełki), nabierając sporego szacunku dla pracy listonosza - bo i nachodzić się trzeba sporo, a i każda skrzynka pocztowa inna. Przy okazji nadarzyła się okazja do paru sympatycznych rozmów z sąsiadami.
Powodem mej wędrówki był mój przyjaciel Krzysztof Mazik, który jest kandydatem Platformy w tym okręgu wyborczym. Krzysztof to postać-instytucja. Od wielu lat prowadzi w naszym mieście Galerię Sztuki "Inny Śląsk". Dzięki swej pracy, zapałowi, także zaangażowaniu własnych pieniędzy zrobił dla Tarnowskich Gór (a także Śląska) więcej, niż niejedna instytucja sowicie czerpiąca z publicznych dotacji. Z pewnością będzie świetnym radnym. Zapowiedział, że codziennie będzie dostępny w Galerii dla mieszkańców. W tej kampanii pomagałem kilku kandydatom, na Krzysztofa z radością zagłosuję!
Muszę napisać, że jestem dumny z tarnogórskich kandydatów Platformy. Właściwie każdego mógłbym wymienić (pełna lista na http://kandydaci.tg2014.pl/ ), ale może wspomnę o kilku.
Monika Oleś (kandyduje w Lasowicach) - z zaangażowaniem i skutecznie walczyła o środki na zajęcia dla przedszkolaków, Łukasz Garus (startuje, jak zawsze, z Osady Jana) - świetny radny, bardzo kompetentny, radca prawny; Kasia Smolorz (Stare Tarnowice) - wykonuje fantastyczną robotę w fundacji na zamku w Starych Tarnowicach, Piotr Szczęsny (oczywiście Bobrowniki Śl.) - zawsze oddany Bobrownikom, zaangażowany w pracę społeczną. Pani doktor Jolanta Sznajder (os. Przyjaźń), Marek Breguła (Centrum) - organizator integracyjnych rajdów rowerowych, Janusz Wojewodzic - tytan pracy, świetny manager. No i oczywiście Alicja Kosiba-Lesiak, niezmordowana blogerka, pełna pomysłów i inicjatyw.
Tarnowskie Góry będą miały z nich pożytek!
PS.
Drodzy wyborcy - w ośmiu (z dwudziestu trzech) okręgach do rady miejskiej Platforma nie wystawiła swoich kandydatów. W tych okręgach startują kandydaci Przyjaznego Samorządu - m.in. Marek Porada, Andrzej Komenderski, Kazimierz Szczerba. Również polecam z pełnym przekonaniem.