Spotkania

W tygodniu przedświątecznym nie ma już posiedzenia Sejmu, dlatego wykorzystuję ten czas na zaległe spotkania w urzędach. We wtorek byłem w Warszawie, głównie w Ministerstwie Środowiska, ale także załatwić kilka rzeczy w Kancelarii Sejmu.
W Ministerstwie Środowiska, w którym zdarza mi się bywać co jakiś czas, sekretarka wiceministra Stanisława Gawłowskiego sama zapytała mnie o przebieg procesu likwidacji wysypisk po Zakładach Chemicznych "Tarnowskie Góry", bo zna temat dobrze z minionych lat. Przed nami jeszcze do wykonania dwa kroki, żeby dokończyć tę likwidację. Pierwszy rozpoczęty będzie w tym roku - na kwiecień umówiłem u wiceministra spotkanie z udziałem m.in. prezesa WFOŚiGW w sprawie doprecyzowania szczegółów finansowania kolejnego etapu usuwania odpadów. Drugi krok, który umożliwi posprzątanie także terenów prywatnych, również powinien być w tym roku zrealizowany od strony prawnej. Przede wszystkim o tym rozmawiałem we wtorek w Ministerstwie Środowiska, omawiając ostateczne zapisy ustawowy regulującej tę kwestię.
Wczoraj natomiast byłem z wizytą u dyrektora śląskiego oddziału GDDKiA. Tematem były oczywiście plany budowy obwodnicy Tarnowskich Gór, szczegóły których (na tyle na ile będzie można) postaramy się już wkrótce ujawnić. Być może okazją do tego będzie nieodległa wizyta wiceministra infrastruktury odpowiadającego za budowę dróg.