Weekend pod znakiem funduszy europejskich

W ub. sobotę po raz kolejny w całym kraju organizowano "Dzień Otwarty Funduszy Europejskich", w czasie którego bezpłatnie udostępnianio obiekty zbudowane lub wyremontowane dzięki środkom UE. Po raz drugi w tej akcji uczestniczyło Centrm Kultury Śląskiej.
W tym roku zaproponowałem dyrektorowi tej instytucji, aby nie ograniczać się tylko do zwiedzania pałacu, ale zorganizować jakieś ciekawe wydarzenie. Zdeccydowaliśmy się na koncert. A że Polska jest niekwestionowanym mistrzem świata w wydawaniu środków europejskich, postanowiliśmy, że gwiazdą wieczoru będzie prawdziwy mistrz jazz-rockowej gry na perkusji Mirek Muzykant, który zaprezentował specjalnie przygotowany program, razem z udziałem zabrzańskiego Teatru Tańca ATRUM (ponadto wystąpiły tarnogórskie zespoły 4Ys i Silesian Brass Quartet). Impreza udała się świetnie, do Nakła przyjechało wiele osób (wśród widzów dostrzec można było znanych muzyków rockowych, którzy przyjechali z odległych miast specjalnie na koncert Muzykanta).

***

W niedzielę urządziliśmy sobie rodzinny dzień funduszy europejskich - wycieczkę po lotnisku w Pyrzowicach. Mieliśmy m.in. okazję przejść się po nowym pasie startowym (sfinansowanym w połowie ze środków europejskich), który już wkrótce zostanie otwarty.