Początek wakacji, nowa inwestycja w Hucie

Koniec roku szkolnego to moment, na który czekają wszystkie dzieci. Z tej okazji życzę uczniom zasłużonego odpoczynku i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Rano uczestniczyłem w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach, do której chodzi moja najstarsza córka. Była to dla mnie ważna uroczystość, bo mogłem zobaczyć ją w przedstawieniu. Występ był naprawdę piękny – zarówno dzieciaki, jak i nauczyciele, którzy je przygotowali włożyli w niego mnóstwo pracy.
Dziś miałem też przyjemność wziąć udział w ważnej uroczystości, która odbyła się w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim. Przed południem nastąpiło tam otwarcie wybudowanej za 60 mln złotych instalacji odzysku odpadów cynkowych. Należy podkreślić, że ta inwestycja pozwala odzyskiwać niemalże 100% odpadów, które powstają w tym przedsiębiorstwie i wykorzystać je do produkcji cynku o najlepszej jakości. Ten rozwój huty i pozytywne zmiany sprawiają mi wielką satysfakcję. Jeszcze 6 lat temu Huta Cynku była w bardzo nieciekawej sytuacji. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że po prywatyzacji następują pozytywne zmiany, uruchamiane są nowe technologie, a huta rozwija się poprzez kolejne, trafne inwestycje i przy okazji rozbudowy stara się uzyskać jak najlepszy efekt ekologiczny.