Niepodległość

Dziś Dzień Seniora organizowany przez Radę Dzielnicy Osada Jana, odsłonięcie Pomnika Powstańców Śląskich przeniesionego z centrum Radzionkowa na Księżą Górę i wręczenie "Srebrnych Skrzydeł" dla osób zasłużonych dla Tarnowskich Gór.
Jutro msza św. w intencji Ojczyzny i Bieg Niepodległości w Kaletach.
*
Dobrze, że co roku z okazji Święta Niepodległości organizuje się coraz więcej i to bardzo rożnorodnych imprez (np. dziś "Góry Kultury" po raz czwarty organizują w Kurnej Chacie Potańcówkę w strojach inspirowanych początkiem XX wieku). Tym bardziej, że niestety patriotyzm próbują zawłaszczać niektóre kręgi polityczne, których działalność może niekoniecznie najbardziej służy Polsce.
Z niepodległości trzeba się cieszyć i ją pielęgnować, bo nie jest powiedziane, że jest dana na zawsze. Od jakiegoś czasu chyba wszyscy jesteśmy tego świadomi.
PS.
Dziś od "gwiazdy" tarnogórskiej RM (pozostawiam czytelnikom do zgadnięcia kogo mam na myśli) usłyszałem, że wyborcy mają złe zdanie na mój temat. Przyzwyczaiłem się, że chłopak różne zabawne rzeczy mówi, ale udowodnienie takiej tezy akurat teraz byłoby dość trudne :).