PiS wypowiedział wojnę Polsce…

… Polsce demokratycznej, wolnej, działającej na podstawie zapisów Konstytucji. To co wyprawia Prawo i Sprawiedliwość jest haniebne, a dodatkowo żenująco słabo zorganizowane.

Wtorkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego, nakazująca wstrzymanie się z wyborem nowych sędziów do czasu rozpatrzenia przez Trybunał ustaw dotyczących tej sprawy nie pozostawia wątpliwości. Sejm ma obowiązek dostosować się do niej. Prawo i Sprawiedliwość chce jednak postępować metodą faktów dokonanych, dlatego jeszcze dziś zamierza wybrać nowych sędziów Trybunału. Zapewne tak, jak wczoraj nie było szans zadać pytań kandydatom na posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości, tak samo dzisiaj odbędzie się to bez dyskusji. I pewnie prezydent Andrzej Duda, grzecznie przyjmie przysięgę nowych sędziów jeszcze dziś wieczorem.

Dziś posiedzenie Sejmu rozpoczęło się o godz. 11, ale po złożeniu przez Platformę Obywatelską wniosku o jego zamknięcie (w związku z faktem, że Marszałek i Sejm planują na tym posiedzeniu, co nie ulega wątpliwości, złamać Konstytucję), Marszałek (oszacowawszy wzrokowo, że nie ma na sali większości) … ogłosił przerwę. Najpierw na pół godziny, potem godzinę, w końcu do 16, na którą pewnie ściągną wszyscy posłowie PiS-u, których rano nie było. Może biorą przykład ze swojego prezesa, który rano lubi spać, a pracować woli w godzinach nocnych.

Z jednej strony jest to śmieszne, ale z drugiej przerażające.