Posiedzenie Komisji Regulaminowej

Od 9 rano mam posiedzenie Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, więc udałem się do Warszawy wczoraj, w świąteczny wieczór. Nie lubię takich sytuacji - wcześniejszego opuszczania domu i siedzenia w pokoju w hotelu poselskim wtedy, kiedy nie mam żadnych zajęć w Warszawie, ale nie było wyjścia.
Na posiedzeniu omawiamy budżety na 2016 r. Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu oraz Krajowego Biura Wyborczego (do tego ostatniego przedstawiam koreferat).
*
Przy okazji dyskusji nt. budżetu Kancelarii Prezydenta nie odmówiłem sobie drobnych uszczypliwości wobec Szefa Kancelarii Prezydenta pani Małgorzaty Sadurskiej - np. w odniesieniu do jej niegdysiejszych wystąpień dot. gospodarowania majątkiem Kancelarii, gdy ją przejmowała, np. żyrandoli z pałacu prezydenckiego, które rzekomo miały zostać ukradzione, a odnalazły się w kościele w Grodzisku Mazowieckim - początkowo przeznaczone były do zezłomowania, ale zostały przekazane (zgodnie z procedurami) proboszczowi parafii, a po odrestaurowaniu przez jednego z parafian zawisły w grodziskim kościele.