Nowoczesny Oddział w bytomskim szpitalu

Dziś przemiła uroczystość w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu - otwarcie Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Wspaniały, nowoczesny obiekt, w którym świetni bytomscy fachowcy będą mogli jeszcze lepiej pomagać mamom i ich potomkom. Obiekt kosztował 23 mln, z czego 18 mln trafiło do Bytomia dzięki decyzji ministra finansów Jacka Rostowskiego, podjętej kilka lat temu. Gdyby przeliczyć to na metry powierzchni użytkowej wychodzi taniej, niż przeciętna cena budowy mieszkania. A przecież są tam nowoczesne bloki operacyjne, windy i mnóstwo specjalistycznego sprzętu.
W ogóle wydaje mi się, że władze województwa śląskiego za mało chwalą się tym szpitalem, który mógłby służyć za wzór do naśladowania dla wielu innych placówek.
Zasługą wieloletnich starań Oddziału, który dziś dostał nowy budynek jest bez wątpienia m.in. znaczny spadek śmiertelności niemowląt w województwie śląskim.
Przy okazji warto dodać, że od kilka lat w świetny sposób zarządzają tym szpitalem tarnogórzanie - Kornelia Cieśla i Antoni Jankowski.