Platforma Obywatelska z Lechem Wałęsą

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Platforma Obywatelska była z Lechem Wałęsą. Podziękowaliśmy przywódcy Solidarności za to, że stał na czele ruchu, który obalił komunizm w Polsce i na świecie.
13 grudnia Polacy wiedzieli, jak wiele zależy od postawy Lecha Wałęsy. Gdy po miesiącach powracał z internowania, niezłamany przez komunistów, witany owacyjnie na swoim osiedlu w Gdańsku, dawało to całej opozycji wiarę w zwycięstwo.
Na dzisiejszym spotkaniu Platformy było wielu bohaterów ruchu Solidarności - Bogdan Borusewicz, Antoni Mężydło, Jan Rulewski, Jerzy Borowczak (Henryki Krzywonos nie było ze względów zdrowotnych).
***
Obecnie ludzie bardzo małego formatu próbują wymazać Lecha Wałęsę z kart historii i nie przebierają w podłościach i obelgach, jakimi go obrzucają. To żenujące i z pewnością się nie odniesie skutku. Prezydent Lech Wałęsa pozostanie jedną z największych postaci XX wieku, nie tylko polskiej historii.
***
W sobotę byłem z żoną w TCK-u na monodramie Krystyny Jandy "Danuta W.". Świetnie zagrany spektakl, którego wymowa tak nieoczekiwanie zmieniła się w ostatnim roku. Mam nadzieję, że zostanie (został? ) kiedyś sfilmowany, bo poza wielkim walorami artystycznymi, jest także fantastycznym dokumentem, z którego można uczyć się historii Polski.