„Solidarność”

We wtorek w Tarnowskich Górach upamiętniono 38 rocznicę strajku w Fazosie. Gratuluję tarnogórskiej „Solidarności” (z jej szefem Janem Jelonkiem) ładnie zorganizowanej uroczystości.
Wziąłem udział w składaniu kwiatów pod tablicą przy dzwonnicy, ale na Rynku zająłem już miejsce z tyłu, pod kościołem ewangelickim (była okazja pogadania z pastorem, który akurat stał przy otwartych drzwiach świątyni). Jakoś czułem, że do większości towarzystwa zajmującego miejsca pod trybuną nie za bardzo pasuję... (zresztą słyszałem, że w pierwszym rzędzie usiadła osoba, która w organizacji obchodów starała się przeszkadzać..). Jak tak sobie stałem pod kościołem podszedł jakiś pan i wskazując na scenę, na której przemawiał Piotr Duda powiedział: „Zróbcie wszystko, aby oni przestali rządzić...”
W połowie przemówienia przewodniczącego NSZZ poszedłem do biura, bo trudno było tego słuchać... A czy szef Solidarności nie czuł że wykorzystywanie obchodów strajku z 1980 do politycznej agitacji, jest nie w porządku nawet wobec tych, którzy wtedy strajkowali?